Kategórie: |Značky: |Prečítané za 4,4 min|853 slov|

Evanjelizačné kurzy slúžia na odovzdanie základov viery neveriacim alebo nepraktizujúcim kresťanom.

Existuje viacero evanjelizačných kurzov, tu vám ponúkame tipy aspoň na niektoré z nich:

 

H2O – Cesta viery

H20 – Cesta viery je evanjelizačný video-seminár, ktorý obsahuje 9 kvalitných 30-minutových filmov v HD kvalite so slovenským dabingom. Spája sa v nich dramatický príbeh so sviežim vyučovaním, ktoré nás krok po kroku vedie na ceste odhaľovania pravdy o osobe Ježiša Krista. Súčasťou je aj veľmi praktická príručka pre organizačný tím a tiež príručka pre účastníka, obe v tlačenej podobe.

Prečo práve video-seminár?

Vizuálne informácie prenikajú do nás ľahšie a majú dlhšiu trvácnosť. Ľudia bombardovaní vizuálnymi podnetmi dnes neuvažujú v slovách ale obrazoch. Práve preto sme si zvolili spôsob evanjelizácie cez médiá. Je to najľahšia a najefektívnejšia cesta k srdcu človeka dnešnej doby.

Pre koho je určený?

K prameňu pozývame všetkých, ktorí: nepoznajú Ježiša, hľadajú zmysel svojho života, nevládzu niesť ťažkosti všedných dní, túžia po niečom viac, bojujú so závislosťami a hriechmi, možno celý život chodia do kostola, ale nikdy nestretli živého Krista osobne.

Ak máš vo svojej rodine, alebo okolí človeka, ktorý prežíva čosi podobné, pozvi ho na túto cestu objavovania pravdy. Odporúčaný vek účastníkov je od 17 rokov.

Pre spoločenstva ZKSM máme jedinečnú ponuku objednať si tento evanjelizačný program a zaplatiť ho z dotácie, ktorú spoločenstvo od ZKSM dostalo na tento rok.

Ak sa tak rozhodnete, prosíme, aby ste do objednávkového formulára do poznámky k objednávke uviedli, že to bude uhradené z dotácie.
Podrobnosti ako aj objednávkový formulár nájdete na webe: https://www.h2o-cestaviery.sk/
V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte a kontaktujte nás:

Telefón: 0917 350 164
Email: h2o.cestaviery@hmail.com

 

Alfa kurz

Alfa kurz je otvorená šanca pre každého, kto chce spoznať alebo prehĺbiť kresťanskú vieru. Slobodná a príjemná atmosféra, prístupná forma a humor. Je možné počúvať, pýtať sa, diskutovať a objavovať. Alfa je miesto, kde žiadna otázka nie je naivná alebo nemiestna.

Z čoho sa skladá?

Alfa kurz je sériou tém, ako sú napr.: „Kto je Ježiš?“, „Prečo a ako sa modliť?“

Po každej téme nasleduje diskusia v skupinách. Dĺžka kurzu závisí od počtu tém. Zvyčajne trvá cca 12 týždňov (jedno stretnutie za týždeň).

Kto sa môže kurzu zúčastniť?

Každý, ale kurz je hlavne pre:

  •         tých, ktorí sa chcú zoznámiť s kresťanstvom
  •         novoobrátených kresťanov
  •         tých, ktorí túžia oživiť základy svojej viery

Chcel by som robiť Alfa kurz

Všetkým potenciálnym vedúcim Alfa kurzov (a aj ich členom tímu – animátorom malých skupín) odporúčame najprv absolvovať školenie/tréning Základný výcvik pre vedúcich Alfa kurzov.

V prípade, že aj vy chcete organizovať kurz Alfa vo svojom meste, prosím, kontaktujte spoločenstvo Maranatha v Prešove.

 

Objav Krista

Objav Krista je sedem týždňov trvajúca evanjelizačná formácia. Kurz vytvára priateľský priestor, kam môžu ľudia prísť, aby si vypočuli dobrú zvesť a osobne sa stretli s Ježišom Kristom!

Ciele kurzu Objav Krista:

Pomôcť účastníkom vytvoriť si alebo obnoviť osobný vzťah k Ježišovi Kristovi, precítiť lásku Otca a dostať silu Ducha Svätého, aby sme žili ako jeho deti a slúžili ako jeho učeníci v Katolíckej cirkvi.

  • Pomôcť účastníkom nájsť v rámci farnosti, univerzity a pod. spoločenstvo ľudí a vytvoriť si k nim vzťahy nevyhnutné pre život v Kristovi.

Kurz pozostáva zo siedmich stretnutí a jedného dňa duchovných cvičení. Každé stretnutie má štyri časti: večera (ak sa kurz koná večer), čas na modlitbu, prednáška a diskusia v skupinkách.

Na Kurz Objav Krista, nadväzujú kurzy: Nasleduj Krista.

Viac informácií o seminári Objav Krista nájdete TU.

 

Kurz Filip

Kurz Filip, známy aj ako Kurz základov kresťanského života, je víkendový kurz o základných pilieroch kresťanskej viery, ktorý sa skladá z pôsobivých aktivít a prednášok na témy:

  •     Božia láska
  •     Hriech
  •     Spása v Ježišovi Kristovi
  •     Obrátenie a viera
  •     Duch Svätý
  •     Spoločenstvo

Kurz Filip organizujú rôzne spoločenstvá po celom Slovensku. Najbližší termín Kurzu Filip nájdeš ľahko – vygoogliš si ho yes!

Mohlo by ťa zaujať